Ще на початку листопада 2021 року стало відомо, що з грудня зупинять роботу 52 з 88 виробляючих в Україні електроенергію енергоблоків ТЕС. Причина – нестача палива, в першу чергу вугілля. Зрозуміло, що періодичне віялове відключення світла по регіонам після цього буде виникати обов’язково. А відсутність електрики – це зупинка обігріву будинку не лише електричними обігрівачами, а й сучасними газовими котлами.
Як мінімізувати негативні наслідки відключення електроенергії
Зберегти тепло в квартирі чи будинку при відсутності електропостачання можна двома шляхами.
1. Утеплення житла.
Потребує:
- встановлення енергозберігаючих вікон;
- обшивки пінопластом зовнішніх та/або мінеральною ватою внутрішніх стін;
- утеплення підлоги (виключення – кімнати, розташовані над іншими опалювальними приміщеннями).
2. Обігрів будинку/квартири економічними електричними обігрівачами. Для цього краще за інших підходять прилади:
- в яких розповсюдження тепла здійснюється поверхнями із матеріалів з пониженою теплопровідністю;
- де нагрів панелей, що віддають тепло, здійснюється за мінімальний час.
По першому пункту немає рівних натуральному каменю та кераміці. Коефіцієнт теплопровідності, тобто швидкості віддачі тепла, у цих матеріалів дорівнює 1,2 – 3,9 Вт/м∙K
. Аналогічний показник для алюмінію складає 180-220 Вт/м∙K.
Таким чином, технічні характеристики теплообігрівачів з алюмінієвими чи сталевими батареями набагато гірші. У випадку вимкнення подачі електроенергії вони віддадуть тепло в повітря майже в 100 разів швидше, ніж нагріта кераміка.
По другому пункту найефективнішим є інфрачервоний спосіб нагріву. За цієї технології енергія витрачається на розігрів лише керамічних панелей та інших предметів і поверхонь. В порівняння, звичайні методи нагріву мають такі недоліки:
- більшість енергії йде напряму на нагрівання повітря;
- реальний ККД падає;
- для підтримання необхідного температурного режиму обігрівач с металевими панелями/батареями вимушений працювати 12-16 годин на добу.
Економний ІЧ-обігрівач досягає аналогічного ефекту за 5-7 годин роботи. При цьому маючи в 2-2,5 рази меншу потужність.
Які інші переваги має інфрачервоний електричний обігрів приміщень?
Віялові відключення електроенергії зазвичай тривають декілька годин. Алюмінієва чи сталева поверхня звичайного обігрівача стане холодною вже через 5-10 хвилин. Більш того, через значну теплоємність метала такі панелі почнуть відбирати тепло навколишнього середовища.
Інфрачервоний керамічний електрообігрівач, напроти, буде продовжувати віддавати тепло на протязі багатьох годин. При цьому:
- Довгохвильове інфрачервоне випромінювання не шкодить організму, а, навпаки, широко використовується в медицині, завдяки здатності швидко прогрівати тканини та суглоби.
- Панелі не спалюють кисень, оскільки ІЧ-елемент не контактує з навколишнім середовищем, а повністю залитий керамікою.
- Обпектися об такий обігрівач не можна. Це один із найбезпечніших варіантів у порівнянні з іншими аналогічними електричними приладами обігріву.
- Кожний обігрівач в квартиру від компанії «Венеція» в інтернет-магазині https://venecia.in.ua/ має стильний дизайн. Лінійка включає широкий вибір кольорів під мармур та дерево, що дає можливість підібрати необхідну модель для будь-якого інтер'єру.
Кожен наш інфрачервоний електрообігрівач відрізняє:
- мобільність;
- стійкість до раптових вимикань/вмикань електроенергії завдяки вбудованому захисту від стрибків напруги;
- строк служби понад 30 років при наданні обов’язкової п’ятирічної гарантії.
Коментарі (0)