За останні десятиліття рівень комфорту нашого житла серйозно покращився, а новітні системи опалення стали більш ефективними. Проте навіть електронні газові котли та колонки, як і будь-які прилади, що працюють на газі, все одно становлять потенційну небезпеку.
Електричне опалення ж такої загрози не представляє.
Небезпека газового опалення приватного будинку чи квартири
Найбільш несприятливою для обігріву житла є техніка застарілих модифікацій. Вона не реагує на перегрів, що збільшує ризик вибуху. Сучасні котли обладнані захистом від подібної ситуації, але залишаються інші несприятливі фактори:
- самостійне підключення обладнання;
- самовільне внесення змін до нагрівача;
- порушення правил експлуатації та своєчасного обслуговування.
Любий з перерахованих варіантів може призвести до витоку газу. При концентрації його в приміщенні до рівня 5-15% вмикання світла, сірник або запальничка неминуче призведуть до катастрофи.
Не завжди допомагають і системи захисту. Вибуху можуть посприяти:
- порушення подачі води при виході з ладу термодатчика;
- подача газу при вмиканні одночасно на запальний та на основний пальник;
- неякісна газоповітряна суміш;
- роз’їдання корозією невидимих зовні металевих частин обладнання.
Опалення будинку чи квартири електрикою
Не слід думати, що ідеальними є електричні котли, особливо бойлерні. До вибуху газу вони не призведуть, але можуть зіпсуватися набагато раніше передбаченого строку служби за наступних обставин.
- Несправність термостату. ТЕН не відключається, продовжує нагрівати рідину,після чого плавляться всі пластикові елементи.
- Засмічення накипом або зіпсування мембрани триходового клапана. Ігнорування проблеми веде до виходу нагрівача з ладу.
- Недостатня кількість теплоносія. Псує всі внутрішні системи.
Опалення автономними електричними системами, що не використовують циркулюючу рідину, таких загроз не несуть.
Новітні системи опалення, що конкурують з газовими Максимально конкурентоспроможними є 4 інженерних рішення, що використовують електрику замість газу.
- Масляні радіатори. Виключають можливість створення накипу або виникнення корозії. Довше тримають тепло. Автономні, дозволяють вільно переміщувати обігрівачі по кімнатам.
- Конвектори. Не використовують теплоносій взагалі. Не спалюють кисень. Швидко перемішують тепле та холодне повітря. Легко монтуються. Досить потужні та споживають багато електроенергії
- Тепла підлога. Максимально комфортна. Забезпечує рівномірний прогрів всього об’єму кімнат. На жаль, потребує значних затрат електроенергії.
- Керамічні ІЧ-обігрівачі. Об’єднують переваги перерахованих систем та не мають властивих їм недоліків.
Яке опалення економніше?
Саме інфрачервоні керамічні обігрівачі здатні підтримувати комфортну температуру при менших затратах енергії. Вони єдині, що не знижують рівень відносної вологості. Тепло після вмикання починає відчуватися практично одразу.
Це - лідери економічності, що доводить простий розрахунок.
Для невеликої утепленої двохкімнатної квартири потрібно 3 масляні батареї загальною потужністю 3,5 кВт. Кожна з них буде працювати приблизно 12 годин на добу.
Аналогічний ефект дасть та сама кількість ІЧ-приладів, але потужністю лише 2,1 кВт. При цьому щодобовий час їх роботи буде нижчим – орієнтовно 8 годин.
В порівнянні з газовим опаленням отримуємо наступну картину щомісячних витрат при існуючих тарифах на газ та електрику:
- Газ: 7м3 х 30 днів = 210 м3/міс. х 8 грн. = 1680 грн./міс.
- Масляні батареї: 3,5 кВт х 12 год./доб. х 30 = 1200 кВт/міс. х 1,68 грн. = 2016 грн./міс.
- Керамічні ІЧ-панелі: 2,1 кВт х 8 год./доб. х 30 = 504 кВт/міс. х 1,68 грн. = 847 грн./міс.
Встановлення двотарифного лічильника електроенергії дасть змогу отримати ще більшу економію, в результаті знизивши витрати до 700грн./міс.
Купуючи керамічні обігрівачі «Венеція» в магазині https://venecia.in.ua/ua Ви забезпечите собі не лише дешеве, але й корисне тепло без газу.
Коментарі (0)